Serbët ndërtojnë ndërtesa, shqiptarët pa shtëpi në veri

Serbët ndërtojnë ndërtesa, shqiptarët pa shtëpi në veri Se mes shqiptarëve dhe serbëve në veri të vendit ka dallime, kjo është thënë shumë herë. E kohën e fundit, një dallim po bëhet edhe për ndërtimin e banesave. Qeveria e Serbisë, ka ndërtuar dhjetëra banesa kolektive për serbët e Mitrovicës veriore. Në këtë gjendje janë shumë… Read More »

Fotoja e protestuesit po çmend rrjetin

Fotoja e protestuesit po çmend rrjetin Opozita sot mbajti një protestë që u shoqërua me akte dhune para Kryeministrisë.Por edhe në të kaluarën e djathta ka organizuar protesta dhe demonstrata të cilat janë kthyer në akte të rënda dhune edhe me pasoja fatale. Megjithatë, sot në këtë protestë ka pasur edhe çaste komike të cilat… Read More »

Këta artistë u “mjekuan” te Burdushi! Dalin emrat e tyre

Këta artistë u “mjekuan” te Burdushi! Dalin emrat e tyre Ordinanca e Hysri Peqanit, i njohur si Burdushi, të marteve dhe të premteve ishte gjithmonë e mbushur me njerëz. Shpesh herë, për të gjetur zgjidhje për hallet e tyre, aty rrugën e kishin marrë edhe politikanë, këngëtarë e persona të tjerë me ndikim. Në bazë… Read More »

Category: Fun

Dy goditjet ndaj Vuçiqit – Njëherë SHBA-ja, pastaj Gjermania!

Dy goditjet ndaj Vuçiqit – Njëherë SHBA-ja, pastaj Gjermania! Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka marrë dy goditje politike gjatë ditës së sotme. I pari ishte presidenti amerikan, Donald Trump, i cili i kërkoi atij që ta njoh Kosovën, e më vonë edhe Berlini zyrtar i sugjeroi ta bëj të njëjtën gjë.Vuçiq, i cili po… Read More »

WHATSAPP KA NJË FUNKSION TË RI QË DO TA DASHURONI

WHATSAPP KA NJË FUNKSION TË RI QË DO TA DASHURONI WhatsApp ka një të metë shqetësuese: kushdo mund tu shtojë në një grup edhe nëse nuk dëshironi. Ky është një shqetësim serioz për disa arsye por lajmi i mirë është se do të ndryshojë. Sajti WABetaInfo ka mësuar se aplikacioni shumë popullor i komunikimit do… Read More »

KRIMINEL T’KA COF MORRI” – “SHKO QITI ÇAJ N’SHPI UDB-ASHIT”, PËRPLASJE E ASHPËR MES DEPUTETËVE TË VV-SË DHE PDK-SË

KRIMINEL T’KA COF MORRI” – “SHKO QITI ÇAJ N’SHPI UDB-ASHIT”, PËRPLASJE E ASHPËR MES DEPUTETËVE TË VV-SË DHE PDK-SË Akuza dhe ofendime të rënda kanë drejtuar ndaj njëri-tjetrit, deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu me deputeten e Vetëvendosjes Drita Millaku. Arsyeja e kësaj përplasje ka qenë Shërbimi Informativ i Kosovës (SHIK), dhe Shërbimi… Read More »

Mërzia e vaji kaplon fshatin: I jepet lamtumira e fundit Valdetes, nënës së dy fëmijëve e cila ndërroi jetë në aksident

Sot pas namazit të Xhumasë në varezat e fshatit Debresh me nderime fetare u varosën Valdete Hamiti dhe Rametulla Abdurraimi.Për ti dhënë lamtumirën e fudnit kishin ardhë mijëra shqiptarë nga të gjitha trevat e Maqedonisë. Pjesëmarës në varim ishin edhe shumë hoxhallarë dhe personalitete publike. Në akksidentin e 13 shkurtit ndëruan jetë Rametulla Abdurraimi, djalë… Read More »

Kosova humbë 80 milionë euro, “zhduket” Dhurata Hoxha

Kosova humbë 80 milionë euro, “zhduket” Dhurata Hoxha Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha javën e kaluar kërkonte vazhdimisht në disa deklarata që të miratoheshin tri projektligje në seancën e të hënës. Vetë Hoxha kishte thënë se mosmiratimi i tri projektligjeve do të bënte që Kosova të humbiste fonde me vlerë mbi 80 milionë euro… Read More »